“FAVQULODDA VAZIYATLARDAN XOLI MAHALLA OYLIGI”DA FAOL BO‘LING!
O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligining tegishli buyrug‘iga asosan, 2026-yil 1-fevraldan 28-fevralga qadar respublikamizda “Favqulodda vaziyatlardan xoli mahalla oyligi” o‘tkazilmoqda. Mazkur oylik doirasida Kattaqo‘rg‘on shahar Favqulodda vaziyatlar bo‘limi xodimlari tomonidan mahallalar, … Read More
“Опа, ёмғирда қолибсиз-ку…”
Қўлида кичик соябон ушлаганча олдимга югуриб келган ўн-ўн икки ёшлар атрофидаги болакай аввалига мени чўчитиб юборди. Шаррос қуяётган ёмғир аллақачон бошимни пана қилиш учун ушлаб олган қоғоз папкани шаллабо қилиб … Read More
ИЛМ ВА АЁЛ: БАРҚАРОР ЖАМИЯТ САРИ
Мамлакатимизда хотин-қизлар иқтидорини юзага чиқариш, уларни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш, айниқса илм-фан соҳасида муносиб шароит яратиш давлат сиёсатининг устувор йўналишларидан бирига айланган. Бу борада амалга оширилаётган изчил ислоҳотлар хотин-қизларнинг жамият ҳаётидаги … Read More
XALQ DEPUTATLARI KATTAQO‘G‘ON SHAHAR KENGASHI TOMONIDAN 2025-YILDA AMALGA OSHIRILGAN ISHLAR SARHISOBI
Xalq deputatlari Kattaqo‘g‘on shahar Kengashi tomonidan 2025-yilda amalga oshirilgan ishlar sarhisobi Xalq deputatlari Kattaqo‘g‘on shahar Kengashi tomonidan 2025-yil davomida vakolatlari doirasida tizimli va samarali ishlar amalga oshirildi. Hisobot davrida Kengashning … Read More
ДОИМИЙ КОМИССИЯ ИИБ ХОДИМЛАРИ БИЛАН УЧРАШДИ
Коррупция нафақат бир давлат, балки бутун жамият ва халқаро миқёсда тараққиётга жиддий хавф соладиган иллат экани барчамизга маълум. Бу иллат иқтисодий ривожланишни секинлаштиради, адолат тамойилларини издан чиқаради ва халқнинг давлатга … Read More
БУГУНГИ ТАЪЛИМ – ЭРТАНГИ ТАРАҚҚИЁТ
Куни кеча Каттақўрғон давлат педагогика институтида “Бугунги таълим — эртанги тараққиёт” мавзусида форум ўтказилди. Унда шаҳар ҳокими Гавҳар Алимова, Мактабгача ва мактаб таълими бўлими раҳбарлари, педагоглар ҳамда соҳа мутасаддилари иштирок … Read More